Ana Rahmindeyken Oluştu, Hayatı Boyunca Hep Sakladı .

159 izlenme 06 Ekim 2016
Reklamlar
18 Yaşındaki Gencin Kuyruğu Ameliyatla Alındı

Hindistan'da yaşayan 18 yaşındaki bir genç hayatı boyunca sakladığı 18 cm'lik kuyruğu sonunda aldırdı. Daily Mail'de yayınlanan habere göre kuyruk artık dayanılmaz hale gelince genç, hastaneye giderek şikayetini bildirdi.

ANA RAHMİNDE OLUŞTU

Doktorlar kuyruğun ana rahmindeyken oluştuğunu ancak zamanla doğal yollarla yok olması gerektiğini söyledi. Hintli gencin sinirsel gelişimindeki bir anormallik sebebiyle omurgası geliştikçe kuyruk da büyümeye devam etmiş.

Aile, çocuklarının toplum tarafından dışlanması korkusuyla yıllarca saklamış. Ancak kuyruk gencin otururuken ve yatarken belinde ağrılara sebep olunca ve gündelik hayatını etkilemeye başlayınca hastaneye götürüp bir baktırmaya karar vermişler.

6 kişilik bir doktor ekibi, kuyruğu bir saatlik operasyonla aldılar. Dr. Pramod Giri, vakanın çok nadir olduğunu ve daha önce hiç böyle birşey görmediklerini söyledi. Gencin psikolojisinin de çok büyük yara aldığını da ekledi.

KÖRELMİŞ KUYRUK NEDİR?

Hamileliğin 6. haftasından sonra her bebekte kuyruk oluşumu gerçekleşir ancak omurga ve sinir sisteminin gelişimi sırasında kaybolur.

Bazı bebeklerde kuyruğun gelişimi devam eder ve bebek, bir kuyrukla dünyaya gelir. Dünyada rapor edilmiş sadece 23 kuyruk vakası var.

Doktorlar kuyruğun zararsız olduğunu; kemik, kıkırdak ve omurilik olmadığı için kolaylıkla alındığını söylüyor. Ancak anormallik idrar kesesini etkileyebilir, bağırsak kontrolünü azaltabilir. Ekstrem bir ağrıya sebep olduğu ve kişinin vücudunun alt kısmının fonksiyonunu kaybettiği de görülmüştür.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

İL İL, İSİM İSİM TAM LİSTE! İŞTE KAPATILAN ÜNİVERSİTE, DERNEK, SENDİKA VE VAKIFLAR Katyuşa füzelerini Havada etkisiz hale getirecek Çok Gizli Yerli Silahımız Son Dakika! Hakkari Şemdinli'de Karakola Bombalı Araçla Saldırı Çoluk Çocuk Bir Sürü Kişi Hayatını Kaybetti İşte O Anlar !!