İntihar terörizminin mantığı nedir?

46 izlenme 18 Aralık 2016
Reklamlar

Korku hayatın bir parçası, ancak Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör saldırıları toplumu derinden sarsıyor. Büyük şehirlerde yaşayanlar, bombalı saldırılar yüzünden bu korkuyu daha yoğun hissediyor. Bilimsel araştırmalar, terör olaylarına maruz kalan insanların sorunlarının sona ermediğini, ömür boyu sürebileceğini işaret ediyor.

Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak, “Terör saldırısından etkilenen ya da teröre maruz kalmaktan korkan insanlardaki duygusal rahatsızlık zamanla azalmıyorsa ya da stres seviyesi gündelik işleri yapmada sıkıntı doğuruyorsa profesyonel yardım alınmalıdır” diyor.

Uzman Klinik Psikolog Mehmet Başkak, terörün etkileri ve terör korkusuyla nasıl başa çıkacağımız konusunda cevapla.tv kameraları aracılığı ile bilgi verdi, "İntihar terörizminin mantığı nedir?" sorumuzu yanıtladı.

İşte Mehmet Başkak'ın anlattıkları...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ses Yarışmasına Çıkan Çocuk Kur'an-ı Kerim Okudu.. Jürinin Tepkisi Bakın Ne Oldu ! Dalgalarda Bir Gariplik Fark Etti Hemen Kamerasına Sarıldı Sınırda Yaşayanlar Diken Üstünde! Art Arda Roket Düşüyor Böyle yalama ne gördünüz ne duydunuz...